اسید تراپی روشی برای جوان سازی و پاک سازی پوست می باشد‌‌. به خصوص افرادی که دچار پوست های کدر و تیره شده اند می توانند برای یک لایه برداری عمیق و موثر از اسید تراپی استفاده کنند و این مسئله باعث شده است که متقاضیان اسید تراپی بسیار زیاد باشد و اکثر فعالان حوزه ی پوست و زیبایی به شرکت در دوره آموزش اسید تراپی بپردازند. تا در این زمینه به تخصص کافی دست پیدا کنند و بتوانند خدمات مربوط به اسید تراپی را نیز ارائه دهند.

شماره تماس آکادمی سودابه بیطرفان: 09197930185

آدرس آکادمی سودابه بیطرفان: تهران، تهرانپارس، بین فلکه سوم و میدان شاهد، خیابان ۱۹۶، بین تقاطع مظفری و میدان شاهد، پلاک ۴۷۲ طبقه ۵ واحد ۱۰

آموزش اسید تراپی چگونه است؟

در روند آموزش اسید تراپی از اسید های مختلف باکیفیت مانند آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسی استفاده می‌ شود. تا با استفاده از این اسیدها سطح پوست به خوبی پاکسازی شود و لایه ی مرده ی پوست از سطح پوست جدا خواهد شد.

هرچقدر که سن افزایش پیدا کند ضخامت لایه های مرده روی پوست افزایش پیدا می کند و در چنین شرایطی انجام اسید تراپی می تواند بسیار کاربردی باشد.

آلفاهیدروکسی ها گروهی از اسید های محلول در آب می باشند که از میوه های قندی استخراج می‌ شوند و جزو اسیدهای غیر مضر هستند. معروف‌ ترین آلفاهیدروکسی ها عبارتند از اسید لاکتیک، اسید سیتریک، اسید تارتاریک، و اسید مالیک. آلفاهیدروکسی ها برای از بین بردن لکه های تیره ی پوستی و ناهماهنگی هایی که روی پوست وجود دارد کاربردی می باشند و می توانند باعث درخشان تر شدن پوست شوند و منافذ باز پوست را نیز از بین خواهند برد.

بتا هیدروکسی ها محلول در چربی می باشند و برای از بین بردن سلول های مرده و از بین بردن چربی بیش از اندازه ی پوست استفاده می شوند. معمولا اکثر افرادی که دارای پوست چرب هستند در روند انجام اسید تراپی از بتا هیدروکسی اسیدها استفاده می کنند.

این موضوع نکته ی مهمی است که در امر آموزش اسید تراپی هم باید دقت زیادی به آن شود تا هر یک از این اسیدها برای کاربرد خاص خود مورد استفاده قرار بگیرند.

مزایای انجام اسید تراپی:

آموزش اسید تراپی و انجام آن روی پوست از مزایای بسیار زیادی برخوردار است، که این مزایا عبارتند از:

 1. لایه‌برداری پوست
 2. تمیز کردن منافذ باز پوست
 3. کوچک کردن منافذ باز پوست
 4. کاهش میزان جوش و آکنه روی پوست
 5. درمان جای جوش
 6. درمان ملاسما
 7. روشن کننده ی پوست
 8. از بین برنده لکه های شدید
 9. از بین برنده ی سلول های مرده ی پوست
 10. ضد پیری و از بین برنده چین و چروک
آموزش اسیدتراپی
دوره اسید تراپی حرفه ای

کاربرد اسید تراپی پوست چیست؟

اولین فایده ای که اسید تراپی دارد این است که لایه های شاخی پوست را برطرف می‌ کند و این مسئله باعث از بین رفتن سلول های مرده ی روی پوست می شود و پوست سطح صاف و یک‌دست پیدا خواهد کرد و شرایط برای تولید سلول های جدید فراهم می‌ شود.

وقتی هم که سلول‌های جدید روی پوست به وجود بیایند پوست درخشان تر، روشن تر و بسیار زیباتر خواهد شد و در نهایت از پیری پوست جلوگیری می شود و پوست شما همواره سالم و شاداب باقی خواهد ماند.

وجود سلول های مرده روی پوست طراوت و جوانی پوست را از بین می برد و باعث می شود که پوست دچار لکه ها و جوش های متعدد شود. اما اسید تراپی جلوی تمام این اتفاقات ناگوار را خواهد گرفت. تاثیر مهم دیگری که آموزش اسید تراپی و انجام آن روی پوست میگذارد فیبروبلاست می باشد.

فیبروبلاست به این معنی است که کلاژن سازی سطح پوست افزایش پیدا می کند و از پیری پوست جلوگیری می شود. وقتی که کلاژن سازی افزایش پیدا کند پوست رفته رفته جوان تر خواهد شد و تمام چین و چروک های روی آن برطرف می شوند.

با یادگیری کامل روند آموزش اسید تراپی می توانید به خوبی سطح پوست را به چنین نقطه ای برسانید و پوست را مجددا احیا کنید.

آموزشگاه معتبر برای یادگیری اسید تراپی:

اگر دوست دارید که در دوره های آموزش اسید تراپی شرکت کنید و به دنبال یک آموزشگاه معتبر در این زمینه هستید، می توانید از آموزش های آکادمی زیبایی اسکین کر سودی بهره ببرید. زیرا آکادمی اسکین کر سودی با ارائه ی آموزش های کاربردی و بسیار مناسب در این زمینه کمک می کند تا بتوانید در حوزه ی اسید تراپی به تخصص بالایی دست پیدا کنید و به موفقیت برسید.

درست است که آموزشگاه های زیادی برای آموزش اسید تراپی وجود دارند. اما این آموزشگاه زیر نظر سودابه بیطرفان فعالیت می کند و همین موضوع یک دلیل محکم و بسیار مهم برای اعتبار این آموزشگاه می باشد.

زیرا سودابه بیطرفان دارای تخصص بالا در حوزه ی سلامت پوست و زیبایی می باشد و توانسته است که با کسب تجربه و اخذ مدارک معتبر در این زمینه، به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کند. در نتیجه با شرکت در دوره آموزش اسید تراپی آموزشگاه سودابه بیطرفان می توانید به یک فرد کاربلد در حوزه ی سلامت و زیبایی پوست تبدیل شوید.

نکات مهم در امر آموزش اسید تراپی

در امر آموزش اسید تراپی نکات کلیدی مهمی وجود دارند که افراد موظف به رعایت این نکات می باشند تا بتوانند فرایند اسید تراپی را با موفقیت پشت سر بگذارند.

 • مهم ترین و اصلی ترین نکته این است که به هیچ عنوان نباید اسید های صورت به شکل یک جا باهم مخلوط شوند. زیرا این کار هیچ نتیجه ی مثبتی در پی نخواهد داشت و کاملا مضر می باشد.
 • تحت هیچ شرایطی نباید از اسید سالیسیلیک به همراه اسید های دیگر استفاده داشته باشید. زیرا در صورت بروز چنین اتفاقی، ممکن است که تحریک پوستی شدیدی اتفاق بیفتد و پوست صورت به شدت آسیب خواهد دید.
 • هرگز اسید های AHA را به همراه رتینول استفاده نکنید.
 • بهتر است که از هر یک از اسید ها در ساعات جداگانه از شبانه روز استفاده داشته باشید تا در نهایت نتیجه ای که به دست می آید، یک نتیجه ی کاملا مثبت باشد و اثر بدی روی پوست باقی نگذارد.

عوارض ناشی از اسید تراپی:

اگر اسید تراپی به صورت اصولی انجام نشود و مراقبت های لازم بعد از آن هم انجام نشود، ممکن است اثرات مخربی روی پوست باقی بگذارد. به همین علت است که یادگیری و آموزش مراقبت از پوست بعد از اسید تراپی نیز جزو موارد بسیار مهمی می باشد که افراد باید در هنگام شرکت در دوره های آموزش اسید تراپی آموزش ببینند.

برخی از اسید ها هم که برای پیلینگ یا لایه برداری استفاده می شوند، ممکن است که پوست را بیش از اندازه نازک کنند و التهاب و سرخ شدن بیش از اندازه را با خود به همراه خواهند داشت. پس قبل از استفاده از هر یک از اسید ها برای پوست، باید جنس پوست به خوبی تشخیص داده شود.

تشخیص نوع و جنس پوست نیز جزو مواردی است که در دوره ی آموزش اسید تراپی آموزشگاه سودابه بیطرفان آموزش داده می شود. این موضوع مسئله ی بسیار مهمی است که ممکن است خیلی از آموزشگاه ها به صورت جدی به آن اشاره نکنند.

سخن پایانی

برای دیدن آموزش اسید تراپی به بهترین شکل ممکن و تبدیل شدن به یک فرد متخصص و ماهر در این زمینه، آموزشگاه سودابه بیطرفان در خدمت شما می باشد. با اخذ مدرک در این آموزشگاه می توانید به سرعت وارد بازار کار شوید و به موفقیت های زیادی نیز در حوزه ی سلامت و زیبایی پوست دست پیدا کنید.

 

3.8/5 - (6 امتیاز)
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم